Oferta dla placówek edukacyjnych i kulturalnych
 
oferta 17
 
 
Stowarzyszenie Edukacji i Odtwórstwa Historycznego „AUREA TEMPORA” powstało w 2008 roku. Za główny cel swojej działalności obrało popularyzowanie historii i archeologii, promowanie historycznych walorów Wielkopolski oraz przekazywanie wiedzy w ciekawej i nowatorskiej formie – lekcji „żywej historii”.

W naszych szeregach zrzeszamy osoby szczególnie zainteresowane historią, które chcą dzielić się wiedzą i doświadczeniami z drugim człowiekiem. Wśród nas są studenci, absolwenci kierunków historycznych, wykładowcy Instytutu Historii UAM oraz przedstawiciele różnych zawodów, których łączy jedno – zamiłowanie do historii i jej odtwarzania.
 
 oferta 18
 
 
 
Do kogo skierowana jest nasza oferta?
 
Stowarzyszenie ofertę swoją kieruje do wszelkiego rodzaju placówek o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Ze współpracy z nami skorzystało już wiele przedszkoli, szkół oraz uczelni. Jednocześnie jesteśmy związani z licznymi instytucjami o charakterze kulturalnym. Wśród nich wymienić można Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci.
 
 oferta 19 oferta 26
 
Jaki to koszt?
 Koszty są uzależnione są od Państwa oczekiwań oraz zapotrzebowania. Przy określaniu ich wysokości bierzemy pod uwagę miejsce, charakter pokazu oraz ilość osób biorących w nim udział.
 
Pozyskiwane kwoty przeznaczane są na dojazd, amortyzację sprzętu, a także bieżącą działalność Stowarzyszenia.
 
oferta 24
  
 Co oferujemy?
 
Stowarzyszenie oferuje szereg prezentacji związanych z wczesnym średniowieczem, prowadzone przez nas zajęcia kierujemy do różnych grup wiekowych.
Do najbardziej popularnych tematów należą:
 
  • Tak żyli i wyglądali ludzie 1000 lat temu
  • Uzbrojenie wojsk polskich w czasach Mieszka I
  • Co jedli ludzie we wczesnym średniowieczu?
  • Rzemiosło w czasach pierwszych Piastów
  • Przyroda a człowiek we wczesnym średniowieczu
  • Pierwsza monarchia Piastów.

 

  oferta 20oferta 21

Stowarzyszenie wciąż poszerza swoją ofertę. Jeżeli mieliby Państwo propozycję przeprowadzenia zajęć na temat wykraczający poza niniejszą ofertę, jesteśmy w stanie się go podjąć po wcześniejszym kontakcie.

Dzięki współpracy z Rezerwatem Archeologicznym Gród w Grzybowie oferujemy Państwu również wycieczkę po wczesnośredniowiecznym grodzie. Oprócz oprowadzania oraz pokazów walk i rzemiosł możliwe jest również spróbowanie swoich sił w roli wczesnośredniowiecznego woja lub rzemieślnika.

 

oferta 25
  

 

Co jest szczególnego w naszej ofercie?

Przede wszystkim połączenie dwóch bardzo ważnych w edukacji składników, czyli dobrego przygotowania merytorycznego i pasji. Korzystając z naszych usług mogą być Państwo pewni, że wiedza, którą przekazujemy jest aktualna i sprawdzona przez mediewistów. A niecodzienna forma zajęć zamienia będącą dla wielu przykrym obowiązkiem historię w interesującą wędrówkę w przeszłość.

 oferta 12oferta 22

Zapraszamy do współpracy!