Ląd 2018

02 czerwca 2018

lad smallW dniach 2-3 czerwca 2018 roku mieliśmy po raz kolejny możliwość uczestniczyć w Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. Również tym razem nocowaliśmy w rekonstrukcji średniowiecznej chaty, choć po stanie strzechy można powiedzieć, że i tak spaliśmy niemalże pod gołym niebem ;)

Na miejsce większa część z nas dotarła już w piątek. Mimo, że nasza reprezentacja nie była liczna: Marta, Monika, Karolina, Karol, Kacper ( oraz gościnnie Jego Tata) i ja to bez problemu udało się stworzyć miłą atmosferę i ducha wyjazdu.

Podczas trwania festiwalu odbywały się liczne koncerty zespołów muzyki dawnej oraz walki wojów. W sobotę miał miejsce turniej indywidualny, w którym nasze barwy reprezentował tylko Kacper, który mimo upału walczył bardzo dzielnie.

Popołudniu miała miejsce bitwa, do której również stanął Kacper tarcza w tarcze z wojami z innych zaprzyjaźnionych drużyn. W niedzielę natomiast odbył się turniej piątek. Na potrzeby tego turnieju powstała drużyna razem z wojami z GH Wielewit, Bractwa Rycerzy Bezimiennych z Wałcza i Drużyny Najemnej Swarga. Podczas Festiwalu zmagaliśmy się również z pogodą, która nas nie rozpieszczała – jak nie deszcz w piątek, to upały w sobotę. Na szczęście burze, które słyszeliśmy naokoło nie dotarły do nas ;)

 

Jakub