Festiwal Historii i Kultury w Sławsku 2017

15 lipca 2017

slawsk2017Dnia 15 lipca reprezentancja naszej grupy (Liliana, Marcin, Karol, Bartłomiej) wraz z przyjaciółmi (Magdalena, Emilia, Przemysław) wyruszyli do Sławska na trzecią już edycję Festiwalu Historii i Kultury imienia Marcina ze Sławska herbu Zaremba.

Festiwal rozpoczął się uroczystym przemarszem, któremu przewodził Marcin ze Sławska herbu Zaremba, nastepnie kroczyli reprezentanci Aurea Tempora (Marcin, Karol, Bartłomiej), którzy nieśli flagi reprezentujące herb, gminę oraz powiat. Za chorążymi podążała orkiestra wraz z resztą uczestników pochodu, którzy starali się nadążyć za rączym koniem rycerza Marcina.

Po dotarciu na miejsce damska część naszej drużyny zajęła się prezentowaniem rzemiosła tkackiego, natomiast męska, pokazem uzbrojenia i odpowiedziami na pytania turystów.

Punktem kulminacyjnym dla naszej obecności na festiwalu był pokaz walki wojów ku uciesze gawiedzi. Wielu rosłych śmiałków z tłumu próbowało przedrzeć się przez niesławną ścianę tarcz, lecz żadnemu mężowi się to nie udało, jedynie dzieci, przyszłość Sławska, były w stanie skruszyć mur z żelaza i drewna i obalić ścianę tarcz.

Bartłomiej