Pokaz dla przedszkola Bambini w Grzybowie

27 maja 2017

bambini17W ostatnią majową sobotę wyruszyliśmy w sile osób pięciu (Marta, Marcin, Kacper, Fryderyk, Bartłomiej) do grodu w Grzybowie, celem (wraz z innymi grupami) ugoszczenia dziatek oraz ich rodzicieli z przedszkola Bambini.

Zadaniem naszym było pokazanie zgromadzonej gawiedzi, jak to drzewiej wyglądało życie we wczesnośredniowiecznej chacie, wraz  z wystawą uzbrojenia z tamtego okresu. Nieopodal chaty natomiast, czekały rozrywki – należy  zaliczyć do nich rzuty toporem i włócznią, oraz strzelanie z łuku. Obie czynności przyciągały spragnionych adrenaliny turystów w każdym wieku. Nie było końca radości gawiedzi, kiedy wypuszczona z łuku strzała uderzała w słomiany cel, lub gdy rzucony topór sypał drzazgi, wbijając się w drewnianą tarczę.

W międzyczasie Marcin wraz z Kacprem urządzili pokazową walkę, obrzucając się przy tym stosownymi inwektywami, mającymi spotęgować powagę pozorowanego konfliktu. Na szczęście nikt zbytnio nie ucierpiał w tejże walce, jedynie Marcin pozbawiony został kilku włosów z brody.

 

Bartłomiej